Kdo nemá rád párty? Pokud jste toho názoru, že udělat párty není nikdy špatný nápad, a už vás nebaví dělat stále stejnou ozdobu a péct vždy stejný koláč, jistě se vám bude hodit pár tipů na to, jak své párty dát zcela nový nádech. Stoupajícím trendem ve světě je v posledních letech párty na určité téma. Iu nás, na Slovensku, už slyšet o retro párty, východniaroviciach či jiných -iciach. I ty už však pomalu ztrácejí na atraktivitě, protože jejich pořádá již téměř každý druhý párty klub. Nebojte se tedy zaexperimentovat i v tomto ohledu a zkuste něco nového.

Párty ve stylu maturitního plesu

Proč byste měli mít svůj maturitní ples pouze jednou v životě? I když je pravda, že to kouzlo, jako ta "první" stužková, už asi nebude mít žádná, příjemné vzpomínky a pocity nostalgie si můžete navodit prakticky kdykoliv. A není k tomu třeba až tak mnoho. Šaty z půjčovny, oblek má snad každý chlap, motýlky jsou poměrně snadno dostupné. K výbavě dámy přidat ještě boty a pěkný účes, k muži kvítek do ruky. Nezapomínejte však ani na dekorace. Maturitní ples je typický zejména pestrostí barev. Proto doporučujeme zejména balóny, svítící či latexové, konfety, Pompon ... Nezapomínejte ani na dekoraci stolu, kde také není na škodu experimentovat s barvami. Pokud jde o hudbu, rady jsou také jednoduché. Začíná se s "Navždy se zachová" a končí s "Nejsme zlí". Pro zbytek času mezi tím se již hodí opravdu všechno.

Párty ve stylu "mexická fiesta"

Asi každý už v životě ochutnal tequilu a na chvilku rozuměl Mexičanům, proč mají tak rádi své fiesty. Originál fiesta sice v Mexiku připadá v kalendáři na 5. května, nebo "cinco de mayo", avšak mimo hranic Mexika se již meze nekladou. Co je tedy třeba k takové párty? Chcete-li dekorovat sebe, nezapomeňte na obrovské klobouky a barevné ponča, leckdo může vzít do ruky i kytaru. Mexické mariachi hudby je však dnes poměrně hodně, a tak tu hudbu pro jistotu nechte na DJ-a. Pro dekoraci místnosti doporučujeme zejména papírové dekorativní doplňky. Hodí se zejména dekorativní koule odstínů červené, žluté či oranžové, ale i jednoduché hand-made barevné Ručníkový dekorace. V Mexiku jsou velmi populární i Pompon, zda vlaječky, na stěnách, na koláčích, prostě všude. Samozřejmě, neradíme zacházet do nevkusu.

minecraft party

Toto téma se hodí spíše pro nižší ročníky, avšak pokud jste nadšenec tohoto dnes již fenoménu mezi počítačovými hrami, klidně se nechte inspirovat. Co tedy k tomu potřebujete? Grafiku velkých pixelů asi nejlepší navodíte vyskládáním balónů do hranatých tvarů. Doporučujeme balóny barvy zelené, modré a její odstínů. Pokud se chcete pohrát, klidně můžete z balónů vytvořit i nějaký ten objekt ze hry, například strom. K jídlu řadíme zejména pořádný minecraft koláč, ideální, pokud se každý návštěvník pokusí upéct ten svůj a na párty si je pak můžete porovnat. K pití se hodí mnoho, avšak kvůli barvě zejména různé míchané drinky zbarvené do modra či do zelena. Foto: David Goehring  McKay Savage Kara  

Pompony

interaktivní tabule interaktivní tabule